ODELjENjE ZA AUTIZAM

Od školske 2006/07 godine, škola formira odeljenje za tretman dece i omladine s autizmom. U školi trenutno postoje dva odeljenja, koja ukupno broje 11-oro dece s autizmom. U odeljenjima sa decom rade četiri defektologa kao i jedna medicinska sestra. Rad sa decom organizovan je u obliku celodnevne nastave. Deca su raspoređena u tri razvojna stepena, shodno uzrastu i sposobnostima.

Specifičnosti rada ovih odeljenja ogledaju se u pristupu, dijagnostici i tretmanu dece i omladine s autizmom. Montesori program i Montesori materijali se koriste pri realizaciji brojnih programskih sadržaja verifikovanog Plana i programa. U okviru edukativnog tretmana sprovode se logopedske vežbe, vežbe psihomotorne reedukacije, te oligofrenološke procene sposobnosti.

Deca imaju organizovanu besplatnu ishranu tokom boravka u školi.

Uporedo se odvija saradnja sa roditeljima putem informacija i praktičnih primera o potrebama njihove dece i mogućnostima zajedničkog stimulisanja dečjeg razvoja.

U toku je konstrukcija senzorne sobe za decu s autizmom, za čije kompletno opremanje je neophodna pomoć donatora i prijatelja škole.

Defektolozi koji rade sa osobama sa autizmom prate naučne i stručne trendove putem seminara, kongresa, naučnih skupova i ličnim edukacijama. Kao rezultat ovakvog rada nastali su brojni stručni i naučni radovi u okviru ove oblasti, prezentovani na relevantnim skupovima.


 

 

 

 

 

 

Idi na vrh

Analytics Plugin created by Web Hosting