MENUMENU

Међународни дан толеранције

У школској библиотеци одржали смо час посвећен 16. новембру – међународном дану толеранције.
УНЕСКО је установио овај дан 1996. године јер је на тај дан усвојена Декларација о приципима толеранције. То је дан који све на свету подсећа на поштовање другачијих од нас. У Декларацији пише да „толеранција није повлађивање, равнодушност већ поштовање широког спектра култура, облика изражавања и хуманости и представља признање универзалних људских права и слободе других“.
Разговарали смо о прихватању нових другара, помагању онима који лошије играју фудбал, поштовању другачијих, честитању различитих верских празника, усвајању различитих предлога за игру…
Након разговора, у пријатној атмосфери, ученици су цртали. Пред крај часа своје радове, уз помоћ наставника, изложили су на пано.
Текст уредила: Ксенија Петровић, библиотекар