У среду, 29.5.2019. године дружили смо се са Иваном Јевтовићем, глумцем и оснивачем, и две глумице Позоришта лектира „Владимир Јевтовић“.
Сазнали смо како је настало ово позориште, по коме носи име и начин на који ради.
Ученици су певали, рецитовали, одговарали на питања, глумили у импровизацијама и увек били награђени великим аплаузом, баш онако како се то ради у позоришту.
Научили смо да су поред глуме, важни елементи у представама, између осталог, и костими и шминка. Две младе глумице су све ученике нашминкале као принцезе и гусаре.
Уживали смо у овом сусрету са глумцима, који су нам обећали да ће доћи и следеће школске године и позвали нас да што више читамо, да дођемо на њихове представе и одлазимо у позориште.
Тест уредила: Ксенија Петровић, библиотекар