Ученици наше школе учествовали су у међународном пројекту „Autumn’s colours“ у оквиру eTwinning платформе. Имали су задатак да на креативан начин представе јесен.

Активности су трајале од септембра до децембра 2023. године и обухватале су ученике узраста између 7-11 година. У размени радова и идеја учествовали су ученици са својим наставницима из Румуније, Турске, Пољске, Грчке, Шпаније, Италије, Литваније, Грузије, Северне Македоније и Србије.

Циљ пројекта је био да се побољшају комуникативне вештине и размене креативне идеје преко говора, уметности, боја, цртања, поезије, прича, затим развијање социјално-емоционалних вештина, успостављање сарадње и комуникације са ученицима које не познају, који говоре другим језиком и имају другачије обичаје.

Наша школа је са ученицима трећег разреда и наставницама Бојаном Стојановић и Јованом Стаменовић учествовала у овом дивном пројекту у коме смо се сви лепо забавили и дали све од себе да јесен прикажемо што креативније.