У периоду од 5.2. до 9.2.2024. године, наши наставници су имали прилику да посете Средњу школу- Центар за одгој и образовање у Загребу, у оквиру реализације Еразмус+ КА122 пројекта: „Музика-покрет-ЗНАМ“. Посетили су и њихове сараднике из ОШ „Над липом“, која се бави образовањем и васпитањем ученика са тешкоћама у развоју. Током овог периода посматрали су рад колега у школи, разменили искуства из праксе и упоредили начин рад са ученицима са тешкоћама у развоју. Имали су прилику да посматрају и учествују у реализацији часова различитих предмета где се користи музика у деловима часа, како за опуштање и стимулацију, тако и за мотивацију ученика за интерактивно учење, логичко размишљање и асоцијативно повезивање појмова у целину. Обишли су културне знаменитости Загреба и учествовали у „Time travel“ обиласку града. Захваљујемо се на гостопримству и дивној сарадњи, са жељом да се настави и кроз наредне пројекте.