У оквиру активности Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања, у нашој школи је 27.05.2021. године одржано тематско видео предавање на тему „Вршњачко насиље и ненасилна комуникација“.  Ученици осмог разреда наше школе, који су и чланови Ученичког парламента, гледали су неколико кратких филмова, након којих су организоване дискусије у вези са сваким од њих. Филмови су покрили теме вршњачког насиља, дискриминације и асертивне комуникације – као алтернативе насилној комуникацији. Ученици су били веома заинтересовани и продуктивни у дискусијама, тако са се може закључити да им је тема била занимљива, а теме блиске њиховим знањима и искуствима. Заједно смо уживали и по нешто ново научили!

Јелена Антић

психолог