11.3.2016.године, ведрих лица и срдачних осмеха,  доносећи поклоне од непроцењивог значаја, школу су посетили представници Средње школе за информационе технологије ИТХС.
Након њихове последње посете током обележавања Дечје недеље, па до данашњег дана, вредни ученици ИТХС-а, у жељи да помогну својим малим другарима које су овде стекли, уз помоћ својих професора, израдили су бројне апликације и интерактивне игре за рачунаре, прилагођене нашим ученицима.
Одржана је презентација за запослене школе, у којој су активно учествовали малишани, који ће уз помоћ ових апликација лакше и брже напредовати.
Радост коју су показали учећи и дружећи се кроз занимљиве игре озарила је лица наставника којима ће ова вредна наставна средства знатно унапредити свакодневни рад.
ВЕЛИКО ХВАЛА ИТХС-у !!!