Предавање на тему „Значај мултидисциплинарног приступа у раду са децом са сметњама у развоју“ одржано је 31.05.2023. године у ОШ „22.октобар“ а у организацији Стручног мобилног тима наше школе и васпитача ОШ“22.октобар“. Предавање су реализовале колегинице Марија Славковић и Мирела Стијовић у склопу интерног стручног усавршавања којим су обухваћени васпитачи и учитељи школе. Учесници су упознати са различитим вежбама стимулације развоја пажње, моторног и перцептивног развоја, развоја математичких вештина и вештина писања као и дидактичким материјалима који су им потребни и начинима израде ових материјала.
Утисци учесника након одржаног предавања указују на значај предавања, задовољство и захвалност учесника и њихову оснаженост за даљи рад.